Referanslarımız

MOSB ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi içerisinde faaliyet gösteren fabrikaların bazılarının buhar ve ısıtma ihtiyaçları OSB içerisinde kurulu olan Doğalgaz Kombine Elektrik Santrali’nden elde edilen atık ısının ön izoleli dikişli çelik boru ve ek parçaları ile taşınması ile karşılanmaktadır.

PEKDEMİR ÇİFTLİĞİ

Denizli’nin büyük marketler zinciri olan Pekdemir Çiftliği’nin 120.000 m2 kapalı alana sahip serasının ısıtma ihtiyacı 2600m mesafede bulunan kuyulardaki jeotermal akışkanın yaklaşık 5200m uzunluğunda DN400 çapında jeotermal boru ve ek parçaları kullanılarak sağlanmıştır.

RİXOS SUNGATE HOTEL

Rixos Sungate Otel’in yenileme çalışmaları kapsamında toprak altından giden kullanma sıcak su ve sirkülasyon hatlarında ön izolasyonlu PPRC boru ve ek parçaları kullanılmıştır.

ÇAM SAKURA ŞEHİR HASTANESİ

Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile Rönesans Holding tarafından yapılan 2.682 yatak kapasitesi ve 1.000.000 m2 kapalı inşaat alanı olan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Projesinde ana hastaneden bloğundan ayrı olarak inşa edilen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinin ısıtma ve soğutma akışkanlarının taşınmasında jeotermal boru ve ek parçaları kullanılmıştır.

TÜRKHAVACILIK UZAY SANAYİ (TUSAŞ) - TAI

Ankara’daki TUSAŞ merkez yerleşkesinin içinde bulunan mevcut binaların ve yapılacak olan yeni ofis, atölye vb. tesislerin ısı ihtiyacı, merkezi olarak kurulan kızgın su sistemindeki akışkanın ön izolasyonlu çelik boru ve ek parçaları kullanılarak taşınması ile karşılanmıştır.

MAREN ENERJİ

Aydın - İzmir bölgelerinde faaliyet gösteren, Kipaş Holding Enerji Grubu şirketlerinden, Maren Maraş Elektrik Üretim Sanayi ve Tic. A.Ş’nin toplamda 10 adet Jeotermal Elektrik Üretim Tesislerindeki üretim kuyularından çıkartılan 180-185°C sıcaklığındaki jeotermal akışkanın santrallere taşınmasında ve elektrik üretimi sonrasında akışkanın rezervuarın korunması için re-enjeksiyon kuyularına taşınmasında ön izolasyonlu çelik boru ve ek parçaları kullanılmıştır.

BALÇOVA TERMAL OTEL

Isıtma sistemi İzmir Jeotermal A.Ş. tarafından yapılan Balçova Termal Otel Projesi’nde jeotermal boru ve ek parçaları kullanılmıştır.

SİMAV JEOTERMAL BÖLGESEL ISITMA

Kütahya’nın Simav ilçesinde yer altından çıkarılan ve yaklaşık 98°C sıcaklığındaki jeotermal akışkanın ısıtma enerjisinden faydalanılarak Simav Belediyesi tarafından kurulan şehir ısıtma sisteminde 2011-2020 tarihleri arasında DN50-DN400 çap aralığında yaklaşık 72.000m ön izolasyonlu çelik/PPRC boru ve ek parçaları kullanılmıştır.

SANDIKLI TEK ELDEN DAĞITIM PROJESİ

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde yer altından çıkarılan ve yaklaşık 80°C sıcaklığındaki jeotermal akışkanın ısı enerjisinden faydalanılarak mevcut seraların ve ileride kurulacak olan yaklaşık toplamda 1.000.000m2 seranın ısıtılmasında DN150-DN400 çap aralığında yaklaşık 12.600m ön izolasyonlu çelik/PPRC boru ve ek parçaları kullanılmıştır.

ZORLU ENERJİ

165MW’lık kurulu gücü ile dünyanın sayılı, Türkiye’nin en büyük jeotermal elektrik üretim santrali olan Kızıldere-3 Jeotermal Enerji Santralinin re-enjeksion hatlarında DN400-DN900 çap aralığında yaklaşık 9.500m ön izolasyonlu SSAW çelik boru ve ek parçaları kullanılmıştır.

GAZİ ÜNİVERSİTESİ

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin merkezi ısıtma sisteminde DN50-DN250 çap aralığında yaklaşık 4.600m ön izoleli çelik boru ve ek parçaları kullanılmıştır.

TÜPRAŞ

TÜPRAŞ’ın İzmir Rafinerisi’nde “Atık İstasyonu Pompa Tesisi Yapım İşi” kapsamında 180°C’deki kızgın buhar gidiş hattında endüstriyel tip ön izoleli boru ve kondens hattında standart tip ön izoleli boru ve ek parçaları kullanılmıştır.

OYKA KAĞIT AMBALAJ

Zonguldak Çaycuma’da bulunan ve OYAK iştiraklerinden olan OYKA Kağıt Ambalaj tesislerindeki binaların bazılarının ısıtma sisteminde ön izolasyonlu paket boru ve ek parçaları kullanılmıştır.

ETİ BAKIR A.Ş.

Eti Bakır A.Ş.’nin Samsun Tekeköy’de bulunan tesislerine yeni yapılacak olan binaların merkezi ısıtma sisteminde ön izoleli boru (çeşitli çaplarda toplam 2.000m) ve ek parçaları kullanılmıştır. Ön izolasyonlu borular doğrudan toprağa gömülü olarak monte edilmiştir.

TÜRKİYE PETROLLERİ A.O. (TPAO)

TPAO’nun Ankara’da bulunan Genel Müdürlük Kompleksi sınırları içersindeki binaların, 150°C’deki kızgın sulu merkezi ısıtma sisteminde endüstriyel tip ön izoleli boru (çeşitli çaplarda toplam 2.000m) ve ek parçaları kullanılmıştır. Ön izolasyonlu borular galeri içerisine monte edilmiştir.

UKRAYNA ŞEHİR ISITMA PROJESİ

Avrupa Birliği’nin hibe kredisi ile gerçekleştiren ve Ukrayna’da pilot olarak seçilen dört şehrin belediye hizmetlerin iyileştirilmesini amaçlayan proje kapsamında, bu dört şehrin merkezi şehir ısıtma sisteminde İZOBOR marka ön izolasyonlu paket boru (çeşitli çaplarda toplam 7.000m) ve ek parçaları kullanılmıştır.

RODER LOJİSTİK ÜSSÜ

Ankara’nın Kazan ilçesinde kurulan ve yükleniciliğini Özçelik&İmaj-Tan Ortaklığının yapmış olduğu Lojistik Üssü’nde bulunan tüm binaların merkezi ısıtma sisteminde ön izolasyonlu paket boru (çeşitli çaplarda toplam 6.000m) ve ek parçaları kullanılmıştır. Ön izolasyonlu borular doğrudan toprağa gömülü olarak monte edilmiştir.

TUTES

Kütahya’da bulunan Tunçbilek Termik Santrali’nin (TUTES) ısıtma tesisatında jeotermal boru ve ek parçaları kullanılmıştır.

BOTAŞ

BOTAŞ’ın Ardahan Hanak’ta bulunan Doğalgaz Kompresör İstasyonu’nun proses hattında doğrudan toprağa gömülü olarak monte edilen jeotermal borular kullanılmıştır.

TUZLA JES

Çanakkale ili, Ayvacık ilçesi sınırları içinde, Tuzla mevkiinde yer alan 7,5 MWe kurulu gücünde olan Tuzla Jeotermal Santralı ENDA Enerji Holding A.Ş’nin iştiraklerinden olup enerji santralinin re-enjeksiyon hattında 406,4x12mm çapında, 1.000m jeotermal boru ve ek parçaları kullanılmıştır. Jeotermal borular doğrudan toprağa gömülü olarak monte edilmiştir.

METEOROLOJI İŞLERI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara’daki Genel Müdürlük Kompleksi sınırları içerisinde bulunan binaların “Isı Merkezi Modernizasyonu Yapım İşi” kapsamında tüm binalara hizmet eden merkezi ısıtma sisteminde ön izolasyonlu boru ve ek parçaları kısmen doğrudan toprağa gömülü olarak kısmen de galeri içerisine monte edilerek kullanılmıştır.

DALAMAN HAVALİMANI

Muğla Dalaman’da bulunan havalimanının merkezi soğutma hattında ön izolasyonlu paket boru ve ek parçaları kullanılmıştır.

VEGE VİTAL SERACILIK

İzmir Bergama’da bulunan 100 dönümlük seranın ısıtmasında yer altından çıkan jeotermal akışkan kullanılmıştır. Jeotermal akışkan seraya doğrudan toprağa gömülü olarak monte edilen jeotermal borular ile taşınmıştır.

BOĞAZLIYAN ŞEKER FABRİKASI

Yozgat’da kurulan ve yükleniciliğini OEP Ortaklığı’nın (OYAK-EKON-PROKON) yapmış olduğu Boğazlıyan Şeker Fabrikasın’da doğrudan toprağa gömülü olarak monte edilen jeotermal borular kullanılmıştır.

İSDEMİR

İskenderun’da bulunan ve OYAK iştiraklerinden olan İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. tesislerindeki binaların bazılarının ısıtma sisteminde ön izolasyonlu paket boru ve ek parçaları kullanılmıştır.

ERDEMİR MADENCİLİK

Sivas Divriği’nde bulunan ve OYAK iştiraklerinden olan ERMADEN tesislerindeki binaların ısıtma sisteminde ön izoleli boru ve ek parçaları kullanılmıştır.

ERZURUM EĞT. ARŞ. HASTANESİ

Erzurum’da bulunan 400 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastane’sinin ısıtma sisteminde ön izoleli boru (çeşitli çaplarda toplam 2.000m) ve ek parçaları kullanılmıştır.

GLİ

Kütahya Tavşanlı’da bulunan Garp Linyitleri İşletmesi’nin (GLİ) ısıtma tesisatında jeotermal boru ve ek parçaları kullanılmıştır.